Calea lui Traian Nr. 91, Râmnicu Vâlcea,

www.colegiuleconomicvl.ro

Suntem reprezentați în:

MISIUNEA ȘCOLII

Colegiul Economic își asumă misiunea de a pregăti specialiști în domeniul serviciilor și resurselor naturale, capabili de a utiliza cunoștințe știintifice, tehnice și cultural-umaniste valoroase, de a se integra într-o societate a dezvoltării durabile și a învățării pe tot parcursul vieții, cu șanse reale în competiția pe piața muncii.

Scopul:

Colegiul Economic, Râmnicu Vâlcea, își propune să asigure pentru toți elevii un mediu educațional în care să fie promovată calitatea în educație și formare profesională, bazată pe cooperare și egalitate de șanse pentru integrare într-o societate a dezvoltării durabile și a învățării pe tot parcursul vieții.

Colegiul Economic - unitate și unicitate în diversitate pentru integrare într-o societate a dezvoltării durabile și a învățării pe tot parcursul vieții

Colegiul Economic Râmnicu Vâlcea îşi rezervă dreptul de a modifica şi completa informaţiile puse la dispoziţie pe www.colegiuleconomicvl.ro